Hore zdar!

325  s DPH

Hore zdar! Stavební strategie Klubu českých/československých turistů (útulny a chaty)

Zobrazit více informací

36 skladem

Katalogové číslo: 245 Kategorie: ,

Popis

Ústav dějin umění Akademie věd ČR vydal knihu o stavebním a architektonickém vývoji chat KČT. Autorka Markéta Svobodová vypracovala z mnoha podkladů, zejména z Národního archivu, přehled architektonického a stavebního vývoje chat KČT/KČST od Útulny KČT na Macoše (1895) po Bezručovu chatu na Lysé hoře (2015), se zaměřením na stavební vývoj jednotlivých chat a architekty, kteří chaty navrhovali. V obsáhlém úvodu zhodnotila působení KČT/KČST v české společnosti a zejména se zaměřila na činnost Technické komise KČST, která vznikla v r. 1919 a do r. 1948 budovala a udržovala turistické chaty KČST/KČT. Popisy chat jsou doplněny plánky, architektonickými studiemi, historickými i současnými fotografiemi. Kniha je doplněna anglickým souhrnem, bibliografií architektů, seznamem vyobrazení a jmenným rejstříkem a je vhodně doprovázena soukromými historickými stylovými fotografiemi autorky.

Hmotnost 0.1 kg