Stříbrné hory

Stříbrné Hory 26, 793 44 Horní Město

chalupy@a-tom.cz

Web https://chalupy.a-tom.cz/chalupa/17683-stribrne-hory
Kapacita ubytování 19 míst na postelích + 8 míst na matracích. Nutný je vlastní spacák, přezutí, toaletní papír

Ceník:
Cena pro tomíky činí  80,-Kč, pro skauty, LLM a KČT  100,-Kč a pro ostatní 110,-Kč. Cena za energii- 4,-Kč/kWh.

Je stanoven minimální paušál 600,- Kč/noc pro všechny, jejichž celková platba za jednu noc je menší) + elektřinu.

Zálohy na dlouhodobé pobyty:
Pro členy A-TOM 500,- Kč na týdenní pobyt, 1000,- na pobyt delší než jeden týden
Pro spřátelené organizace 1000,-Kč na týdenní pobyt, 3000,- Kč na delší pobyt
Pro ostatní 50 % z ceny na týdenní a delší pobyty

V blízkém  okolí  základny  je  CHKO  Jeseníky,  Hrubý  a Nízký Jeseník,  Přírodním  park  Sovinecko  a další  –  se  spoustou zajímavostí, turistikou, cykloturistikou, lyžováním, běžkováním.

Stříbrné Hory, Skály, Horní Město – zde naleznete staré hornické osady se sakrálními památkami.
V Rýmařově najdete městskou památkovou zónu a městské muzeum. Můžete se vydat Vychodilovou stezkou na vycházkový okruh včetně udržované běžkařské trasy až do blízkosti základny.

V blízkosti základny se také nachází Strálek – zřícenina hradu ze 13. století, zámek Janovice (přístupný park a nádvoří) s výrobou turistických známek a zřícenina hradu Rabštejn ze 13. století, kde  se  nachází  oblíbený  horolezecký  terén  (spojení cyklostezkou č.6261).

Východiskem  tras  je  tzv.  Skřítek.  Odtud  vedou  pěší,  cyklo a běžkařské trasy na hlavní hřeben Jeseníků.

Navštívit můžete také zříceninu hrádku Rešov nebo Rešovské vodopády  –  národní  přírodní  památku  na  říčce  Huntavě.

Pokud  chcete  vidět  nejrozsáhlejší  hradní  komplex  Nízkého Jeseníku, naplánujte si výlet na Sovinec.