Turistická chata Libínské Sedlo u Prachatic

sylva.novakova@outlook.cz

Web https://kct-banka.webnode.cz/turisticka-zakladna-libinske-sedlo/
Sleva na ubytování pro členy KČT 40 Kč za noc
Kapacita ubytování K dispozici je 8 pokojů (od 2 do 7 lůžek), plně vybavená kuchyně, společenská místnost s televizí a sušárna (vhodná pro uskladnění kol či lyží). V oplocené zahradě naleznete altán pro venkovní posezení, ohniště a stůl na stolní tenis. Sociální zařízení je společné na patře. Celková kapacita chaty je 37 lůžek. Nově byl ve spodní hale zprovozněn wi-fi router, který umožňuje připojení k internetu zdarma v celé chatě. Chata je obklopena velkou oplocenou zahradou s ohništěm, altánem, skluzavkou a stolem na stolní tenis.

Libínské Sedlo protíná několik turistických tras, zejména Zlatá stezka vedoucí z Pasova do Prachatic. Jedním z nejbližších cílů je vrchol hory Libín (1,5 km) s rozhlednou a občerstvením, dále zřícenina hradu Hus nebo blízký Křišťanovický rybník. S pomocí autobusové (a ještě snadněji automobilové dopravy) lze poznat celou jižní částu Šumavy a Pošumaví – hraniční hřeben hor Plechý a Třístoličník, Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál, přehradní nádrž Lipno, Boubínský prales či zpřístupněné části vojenského prostoru Boletice. V okolí jsou také značené trasy pro Nordic walking.
Libínským Sedlem prochází cyklotrasa z Prachatic do Volar a okolní hustá síť cyklotras, opuštěných silniček a lesních cest vybízí k výletům libovolné délky a obtížnosti. Výkonní cyklisté mohou poznat celou jižní část Šumavy, anebo kulturní zajímavosti ve vnitrozemí (zámek Kratochvíle, hrad Helfenburk.